Güven Nakliyat - Vidanjör

Kanal Görüntüleme Aracı

Kanal Görüntüleme Aracı

Kanalizasyon hatlarının önceden görüntülenerek tıkanıklığa mahal verebilecek unsurları ortadan kaldırmak ve kanalizasyon hattındaki sorunları (çatlama, contaların çıkması ve parsel bağlantılarının kanal içine taşması vs.) önceden belirlemektir. Traktör üzerindeki 360 derece hareketli kamera sayesinde atık su borularının mevcut durumunu fotoğraf ve video kaydı yaparak sorunun ne olduğunu kesin ve net şekilde görmemizi sağlar. özel robotlar kanal içerisine sokulur. Kanal içerisindeki hareketlerini, veri alışverişini bir kablo vasıtası ile yapan robotun, üzerine monte edilmiş olan kamera sistemi operatör tarafından kumanda ile istenilen yöne çevrilebilir. Zum özelliği vardı.Robot, kanal içerisinde 360 derecelik görüntü alarak ve ileri geri hareket ettirilerek kanal sisteminin ayrıntılı tespiti yapılabilir.

Kanal Görüntüleme Aracı Nedir?
Robot dahilinde ki sensörler ve kameradan elde edilen veriler, anlık olarak bilgisayardaki özel yazılıma aktarılır. Kanaldaki genel yapının, akışın ve diğer tespitlerin yapılmasının yanında;

NERELERDE KULLANILIR; Atık su, yağmursuyu şebeke ve kollektör hatları ile kimyasal ve endüstriyel atıkların taşındığı boru hatlarını görüntüleyerek sistemdeki tıkanıklık ve arızaları kesin ve noktasal olarak tespit eder. Yeni döşenen hatlarda; Kanalizasyon, İçme suyu, Sulama, Direnaj sistemleri kullanılan her türlü (AÇB ,CTP ,UPVC ,HDPE ,Çelik, Düktil Font , Beton, Betonarme) boru hatlarında, eğim, çatlak, birleşim yerlerini kontrol ederiz ve böylece döşenmiş boruların kalite kontrolünü de yapmış oluruz. 20mm çapından başlar farklı aparatlarla daha büyük çaplı borularda da kullanılabilir. Atık su şebekeleri, yağmur suyu şebekelerinin yapım kullanım ve kullanımında oluşan hataların tespiti için. Arızanın olduğu hattı komple kazmak yerine noktasal kazarak tamirini yapmamızı sağlar.

NEDEN KULLANILIR; Yeni yapılan kanalizasyon sistemlerinde, imalat kalitesi ve eğim kontrolü için, Eski kanalizasyon hatlarında, kırık, ezik, çatlak, tıkanıklık, eğim tespit ve kontrolü için, Sürekli arıza veren kanal sistemlerinde, arıza nedenini öğrenmek, Su jeti ile temizliği yapılan hatlarda, temizlik işinin kalitesi, önceki-sonraki durum tespiti, İşin bitiminde alınan görüntü ve rapor sayesinde daha sonraki çalışmalarda kolaylık sağlar. Alınan görüntü ve rapor sayesinde sonuca ulaşmak kısa süreceğinden zaman kazanmak için.

0 532 463 09 61 telefonumuzdan kiralık kanal görüntüleme araçları hakkında bilgi alabilirsiniz

Sorunuzmu var ?

Bizimle iletişime geçin !